Co to jest MeLuna?


Miałam kiedyś takie marzenie, aby moje comiesięczne zmagania z kobiecością były lżejsze i łatwiejsze. Sądziłam, że to tylko niemożliwe do spełnienia mrzonki o łatwym okresie. Aż pewnego dnia przypadkiem natrafiłam na rozwiązanie, które jest zgodne ze mną.

Tym rozwiązaniem okazała się właśnie MeLuna – Kubeczek Menstruacyjny

Okazuje się, że nie jest to nowa idea, ale dopiero teraz pojawiły się materiały, które pozwalają na spełnienie wszystkich wymagań. Więcej o początkach kubeczka menstruacyjnego znajdziesz na wikipedii.

MeLuna, znana też jako miseczka menstruacyjna, jest ekologiczna, czysta i bezpieczna. To mały elastyczny kubeczek menstruacyjny, wykonany z bezpiecznego dla alergików tworzywa. Zbiera krew menstruacyjną i utrzymuję ją do czasu, aż będziesz gotowa go opróżnić. Zakładanie pojemniczka też jest łatwe i tylko na początku wymaga odrobiny nauki. Potem pozostanie Ci cieszyć się comiesięcznym sojusznikiem i spokojnie oczekiwać na kolejny okres. Teraz już wiesz, że z MeLuną będzie dużo łatwiej.

 

MeLuna jest ekologiczna

Nie bez znaczenia jest jej ekologiczny aspekt: jednorazowe artykuły higieniczne potrafią kosztować majątek, jeśli miesiączka jest intensywna i trwa wiele dni. Otóż wyobraź sobie, że MeLuna jest wielorazowa i jej wytrzymałość jest szacowana nawet na 10 lat używania. Koniec z zakupami wybielonych chlorem artykułów higieny intymnej! Od teraz masz wybór i sama zdecydujesz, czy zadbasz o siebie i swój portfel. Spróbuj przeliczyć ile kosztowałyby wszystkie zużyte przez Ciebie artykuły higieniczne przez te 10 lat? Z przeprowadzonych przez nas analiz wynika, że MeLuna zwraca się średnio w czasie krótszym niż rok!

 

MeLuna jest bezpieczna

MeLuna jest wykonana z bardzo bezpiecznego, a jednocześnie solidnego tworzywa TPE. Jest to nowoczesne, łatwe do utrzymania higieny i całkowicie bezpieczne tworzywo. Nie ma w nim substancji spotykanych w dokładnie wybielonych tamponach, czy podpaskach. Bakterie zaś nie znajdują na nim miejsca do wzrostu.

To wszystko powoduje, że krew nie ma zapachu, tak dobrze znanego z tamponów czy podpasek. Zapach krwi menstruacyjnej powodują właśnie bakterie. A tych po prostu nie ma. Musisz też wiedzieć, że kubeczki nie wchłaniają wody, a więc nie ma problemu, jeśli założysz MeLunę zanim będziesz miała miesiączkę. Możesz nosić MeLunę bez związku z cyklem miesięcznym. Dobrym przykładem jest na przykład basen. Właścicielki MeLuny używają jej jako ochrony w czasie kąpieli w miejscach publicznych.

MeLuna ma jeszcze jedną zaletę: w przeważającej większości przypadków dobór kubeczka jest trafny i pozwala spełnić wymagania praktycznie wszystkich kobiet. A trzeba pamiętać, że rozpiętość wymagań jest bardzo duża i mimo to, MeLuna wszystkie je spełnia.

Dowiedz się więcej jak działa MeLuna i jak włożyć kubeczek menstruacyjny.